Hakkımızda

Koru Veteriner Kliniği olarak; Teknolojik gelişmeleri takip eden ve etik değerlerimize sahip çıkan anlayışımızla, sevimli dostlarımızın sağlık sorunlarına kalıcı ve kesin çözümler üretiyor ihtiyaçlarınızı doğru şekilde karşılamaya özen gösteriyoruz.

İletişim

@2021 Koru Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Küçük dostlarımızın sağlıklı yaşamında en önemli detayların bir diğeri tıraş ve banyo hizmetleridir.  Bu işlemlerde ise kullanılacak ekipman ve malzemelerin öncelikle yeterli hijyen seviyesine sonrasında ise kalitesine dikkat edilmelidir. 

En sık tercih edilen pet kuaför hizmetleri arasında yer alan tıraş hizmeti için alınan hizmetin profesyonelliği de oldukça önemlidir. Bazı durumlarda amatörce yapılan tıraş işlemleri nedeniyle, arzu edilmeyen kaza ve kesiklerle karşılaşmak muhtemeldir. Ancak önemli olan bir diğer sorun ise tıraş sonrasında belirli bölgelerde tüylerin tekrar uzamaması veya kıl dönmelerinin oluşmasıdır. 

Tıraş öncesi ve sonrası kullanılan tüm ekipmanların ve malzemelerin mutlaka her işlemde dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda bulaşıcı hastalıklar riski artmaktadır. Bu konuda en çok karşılaşılan sorun ise tıraş sonrası mantar enfeksiyonudur. 

Bütün bu riskler neticesinde tıraş ve banyo hizmeti maksimum seviyede önemsenmeli, mutlaka alanında uzman klinikler ve hekimlerce hizmet alınmalıdır. Kliniğimiz, steril şartlarda ve maksimum özenle birlikte kedi ve köpekleriniz için tıraş ve aynı zamanda banyo hizmeti sunmaktadır.